Din motive de analize la care am iesit cu un usor profil metabolic usor crescut (colesterol si glicemie), la cele 86 de kg pe care le am la 1.77m, am decis sa intru la cura hipocalorica. Ca atare nu mai mananc decat o data pe zi, la pranz. S-a aliminat masa de seara caci aia de dimineata o aveam eliminata de vreo 40 de ani oricum. Tinta e sa ajung la un interval de 80-82 kg in termen foarte scurt si 76-79 kg in termen mediu. S-au redus deja produsele din faina (din motive de gluten continut), dulciurile si orice bauturi zaharoase care de azi au fost inlocuite cu apa de castraveti.
Ar merge si ceva sport dar nu prea am timp din cauza romanului autobiografic la care lucrez....un fel de "singur sub dus" dar cu amanunte mai picante. :))))
Atat imi pare rau, ca tocmai ce mi-am luat doua geci de piele pe masura asta din talie :))))
Ah da, pentru mai mult sport promit mai multe saptamani de schi in sezon...la altitudine mare, ca e aerul mai rarefiat. Cum zicea un clasic in viata: "Azi iei o hotarare, maine alta hotarare......"
In perioada urmatoare posibil sa transform blogul in unul de nutritie si sa ajung un guru al nutritionistelor online.
Stay tuned!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu